У хали „Партизан“ данас је почео Европски куп у паверлифтингу (енг. powerlifting) у организацији WRPF Србија. Овај спортски догађај трајаће три дана, током којих ће окупити око 150 учесника из 15 европских земаља.
Отварању су присуствовали и представници Града Лесковца, када је присутне поздравио градски већник Аца Цветковић.
„Ово такмичење још једном потврђује да је Лесковац добар домаћин великих спортских догађаја и град који негује спортске вредности, фер-плеј и здрав дух. Уверен сам да ће данашње окупљање допринети даљој афирмацији спорта и јачању спортске сарадње и пријатељства међу народима“, истакао је он.
Говорећи о улагању локалне самоуправе у спорт, Цветковић је подсетио и на рекордна издвајања у историји Лесковца.
„Град Лесковац снажно подржава развој спорта и спортских клубова. За суфинансирање 109 истих у 2026. години из градског буџета опредељено је рекордних 200 милиона динара“, додао је.
У име организатора oбратила се Ана Петковић, поздравивши најпре председника WRPF Србије Живорада Марковића, вишеструког светског, европског и државног шампиона.
„Он је човек који је својим трудом, упорношћу и огромном љубављу према овом спорту успео да изгради нешто што данас окупља спортисте из различитих земаља. Његова вера да све може да се постигне радом и дисциплином инспирација је свима нама“, казала је и упутила захвалност Граду Лесковцу и градоначелнику др сци. мед. Горану Цветановићу на подршци.
Иначе, такмичење је окупило учеснике из Црне горе, Хрватске, Босне и Херцеговине, Бугарске, Грчке, Шведске, Украјине, Француске, Албаније, Турске и других држава.
















